NASZA MISJA

Fundacja Potrafisz Polsko powstała, by budować kapitał społeczny oparty na współpracy i zaufaniu. Pragniemy przyczynić się do aktywizacji środowisk lokalnych poprzez wsparcie charytatywnych inicjatyw. Naszym zadaniem jest także działanie na rzecz oddolnych ruchów obywatelskich oraz przedsiębiorczości.

W obszarze działań charytatywnych skupiamy się na pomocy potrzebującym. Do tej pory dofinansowaliśmy wiele inicjatyw, m.in.: zakup busa do przewozu osób niepełnosprawnych czy sprzętu medycznego dla przewlekle chorych. Wsparliśmy także organizację Bożonarodzeniowego śniadania dla ubogich w Koszalinie oraz biegu „Tropem wilczym” w Gorlicach. To jedynie część naszych szeroko zakrojonych działań, które mają na celu przede wszystkim pomoc chorym i wykluczonym.

Nasza działalność na rzecz przedsiębiorczości opiera się głównie na aktywizacji obywatelskiej oraz działalności eksperckiej. Objęliśmy patronatem organizację Festiwalu Zdrowej Żywności w Zamościu, podczas którego promowali się lokalni przedsiębiorcy. Ponadto, nasi eksperci stworzyli raport eksportu drobiu, który ma za zadanie zaznajomić polskich eksporterów ze strukturą rynku drobiarskiego. Mamy nadzieję, że nasza aktywność na tym polu przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Fundacja Potrafisz Polsko jest organizacją pożytku publicznego i jej działalność byłaby niemożliwa bez wsparcia obywateli. Przekaż 1% podatku na realizację celów statutowych Fundacji – wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać nasz numer KRS: 0000150277. Opcjonalnie możesz wskazać cel szczegółowy podając województwo, w którym zrealizujemy nasze projekty lokalne.